آشنایی با برند اشنایدر الکتریک ( Schneider Electric )

برند اشنایدر الکتریک یک شرکت فرانسوی و تولید کننده تجهیزات الکتریکی، تجهیزات زیر ساخت شبکه و راهکارهای مدیریت مصرف انرژی و برق ساختمان است. این شرکت در بیش از 100 کشور فعالیت دارد و تعداد کارکنان آن به بیش از 135 هزار نفر می‌رسد. شرکت اشنایدر الکتریک، در فهرست Fortune Global 500 یا همان 500 شرکت برتر بین‌المللی در جهان از نگاه مجله فورچون قرار دارد. این شرکت در سال مالی 2019، درآمد 27.2 میلیارد یورویی را به ثبت رساند. محصولات زیر ساخت این برند با نام های دیجی لینک و اکتاسی در بازار محصولات شبکه و زیرساخت عرضه می شوند.

اشنایدر الکتریک، شرکت مادرِ Square D و APC است. برند اشنایدر الکتریک در زمینه تحقیقات هم فعالیت می کند و 10 میلیارد یورو برای توسعه‌ی پایدار بین سال‌های 2015 تا 2025 در نوآوری و تحقیق‌ و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است. این کمپانی 20 هزار اختراع ثبت شده ( پتنت ) دارد که قابلیت اجرایی شدن دارند و یا در سراسر دنیا در حال استفاده شدن هستند. همچنین اشنایدر 5 درصد از درآمد سالانه‌ی خود را در تحقیق‌ و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند.

  • Schneider Electric
  • Schneider Electric
  • Schneider Electric
  • Schneider Electric
  • Schneider Electric
  • Schneider Electric

تاریخچه شرکت اشنایدر الکتریک

شرکت اشنایدر الکتریک در سال 1836 به‌ وسیله «جوزف اوژن اشنایدر» و «آدولف اشنایدر» تأسیس شد و با نام تجاری Schneider & Cie شروع به کار کرد و توسعه یافت و در نهایت در می 1999 به Schneider Electric تغییر نام داد، اشنایدر الکتریک در حال حاضر در این صنایع فعال است : مدیریت انرژی، اتوماسیون صنعتی و خدمات.

 

راهکارهای مدیریت انرژی اشنایدر الکتریک

بیزینس مدیریت انرژی، امکان نصب اجزا، نرم‌ افزار و راه‌ حل‌های یک پارچه را برای مدیریت انرژی در ولتاژ متوسط و اتوماسیون شبکه، ولتاژ کم و اتوماسیون ساختمان، سیستم‌های ایمنی برق و سرمایش فراهم می‌کند. بیزینس مدیریت انرژی شامل پنج بخش است: سیستم‌های برق، کالاهای برقی، ایمنی برق، خانه و محیط آن و انرژی دیجیتال. این شرکت، تکنولوژی‌ها، نرم‌ افزار و راه‌حل‌های یکپارچه را برای مدیریت انرژی توسعه داده است. این کار با استفاده از پیشرفت‌ های صورت گرفته در اینترنت اشیا (IoT)، تکنولوژی‌های سیار، تشخیصی، ابری، آنالیزی و امنیت سایبری انجام شده تا از داده‌های انرژی، درک و بینش مفیدی استخراج شود.

اتوماسیون صنعتی

چهارمین انقلاب صنعتی یا Industry 4.0 موجب رشد اشنایدر الکتریک شد. برند اشنایدر، اتوماسیون‌های صنعتی و ماشینی گسسته را در کنار محصولات اتوماسیون فرایند و راه‌حل‌هایی برای بخش صنعت شامل رله‌های قابل برنامه‌ریزی، کنترلرهای حرکتی، ماژول‌های رابط برای ماشین‌های ساده و سیستم‌های فرایندی پیچیده برای تولید هوشمند توسعه می‌دهد. این شرکت همچنین عرضه‌کننده‌ی نرم‌افزار برای کنترل و اتوماسیون صنعتی است.

زیرساخت شبکه و ارتباطات

سابقه‌ی برند اشنایدر الکتریک در زیرساخت شبکه و ارتباطات، شامل کانکتورهایی با استفاده‌ی آسان، رک‌های شبکه، پچ پنل‌های داده، کابل‌ها و پریزهایی که بدون نقص با کنترلرهای IP SmartX کار می‌کنند، می‌شود. این راه‌حل‌های فیزیکی زیرساخت شبکه، به راحتی و در ابعاد مختلف قابل استفاده بوده و بهره وری زیرساخت شبکه را افزایش می دهد. محصولات شبکه اشنایدر در حال حاضر در دو رده بندی دیجی لینک و اکتاسی عرضه می شوند.