Project Description

رله های حفاظتی باید دارای ویژگی‌ های زیر باشند :

  • سرعت رفتار : این پارامتر در رله بسیار ارزشمند است چون رله حفاظتی هنگام خطا بایستی هرچه زودتر بخش‌های آسیب دیده را از بخش‌های درست جدا نمایند.
  • ریزسنجی (حساسیت) : این پارامتر به کمترین جریانی که موجب قطع رله می‌گردد برمی‌گردد.
  • شناسایی و گزینش در شرایط خطا : این پارامتر نیز بسیار برجسته است زیرا در شبکه‌هایی که دارای چند باس بار و رله حفاظتی هستند هنگام رخداد خطا می‌بایست بخش آسیب دیده به درستی شناسایی شده و از شبکه جدا گردد و بخش‌های درست کار خود را دنبال کنند.
  • پایداری : این پارامتر به این باز می‌گردد که یک رله حفاظتی به همهٔ خطاهای ناحیه حفاظتی خود به درستی واکنش نشان دهد و در برابر خطاهای بیرون از این محدوده واکنش نشان ندهد.

معرفی رله‌های حفاظتی سپم اشنایدر : رله سپم نیز همچون دو زیربرند حفاظتی دیگر اشنایدر یعنی رله مایکام و ومپ ، جزو نام های مشهور صنعت حفاظت می باشد.

رله های سپم اشنایدر دستگاه هایی با کارایی بالا هستند که از عملکرد صحیح سیستم قدرت اطمینان حاصل می کنند ، این طیف از محصولات با یک ایده ساده در ذهن سازندگان طراحی شده اند ، کلیه کاربران باید بتوانند راه حل مطابق با نیازهای خود را با تعادل مناسب بین عملکرد ، سادگی و هزینه پیدا کنند.

اشنایدر با چند سری رله حفاظتی 10 ، 20 ، 40 ، 60 ، 80 سپم این کار را انجام می دهد ، این خانواده از رله های حفاظتی دارای مدلی خاص برای هر کدام از کاربردهای سیستم قدرت همچون ،  ترانسفورماتور ، موتور ها ، ژنراتورها و … می باشد.

این دستگاه های محافظتی چند منظوره ، امکان راه اندازی آسان و بدون دردسر را با نرم افزارهای برنامه نویسی ساده برای کاربردهای مختلف فراهم می آورند. رله های سپم همچنین با آخرین پروتکل های ارتباطی موجود در بازار از جمله IEC61850 ، DNP3 و Modbus مطابقت دارند. علاوه بر این، تمام رله های موجود در این محدوده با ضمانت ۱۰ ساله استاندارد و روکش عایقی بردهای الکترونیکی جهت محافظت در برابر محیط های آلوده ارائه می شوند.